Kategorie
Aktualności

Cięcie i grawerowanie ploterem laserowym CO2 – dla kogo?

Plotery laserowe CO2 nie należą do najtańszych urządzeń CNC, jednak oferują mnóstwo opcji zastosowania w przemyśle. W zależności od rodzaju i mocy, laser umożliwia cięcie materiałów, takich jak drewno, włókno szklane, karton, MDF, folie, plexi i wiele innych. Oprócz cięcia, laser CO2 znakomicie nadaje się do wykonywania grawerów, tablic informacyjnych i opisów.

Jak działa laser CO2?

Działanie plotera laserowego polega na bezdotykowym wypalaniu materiału wiązką lasera, w związku z czym, nie jest konieczne mocowanie wyrobu w maszynie. Z kolei to przekłada się szybkość samego procesu. Sam proces wypalania jest równie szybki, więc jeśli chcesz wyciąć coś lub wygrawerować w drewnie, włóknie szklanym czy MDF’ie „na cito”, to laser CO2  to doskonała opcja dla Ciebie. 

Jaka jest cena cięcia i grawerowania laserem

Grawerowanie laserowe jest procesem znaczniej tańszym, precyzyjniejszym i szybszym od grawerowania mechanicznego. Dzięki temu minimalizuje koszty związane z stworzeniem produktu klasy premium. Grawerowanie pozwala stworzyć personalizowane logo, emblemat czy napis. Oznaczenia produktów przez laserowanie tabliczek i numerów seryjny jest estetyczne oraz niezwykle trwałe.

W jakich branżach sprawdza się cięcie i grawerowanie ploterem laserowym

Grawerowanie laserowe to idealne rozwiązanie dla firm o praktycznie każdym profilu działalności: branża produkcyjna, reklamowa, ale nie tylko. Często wykonujemy grawery laserem dla osób prywatnych, które chcą spersonalizować prezent.